میلگرد اصلی

چگونه میتوان میلگرد اصلی را از تقلبی تشخیص داد؟ ویژگی ها و مشخصات میلگرد اصلی چیست؟ جهت خرید میلگرد اصلی و با کیفیت به چه سایت معتبری مراجعه نماییم؟

 یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی که در صنعت ساختمان سازی به وفور از آن استفاده می کنند، میلگرد می باشد. در حقیقت بازار فروش این قطعه فولادی همانند سایر محصولات دیگر از تقلب بی نصیب نبوده است. در واقع برخی از افراد سودجو و متقلب میلگردهای تقلبی را به جای میلگردهای اصلی به فروش می رسانند. اگر شما خریداران عزیز، از ویژگی ها و همچنین مشخصات میلگردهای اصل آگاهی کافی داشته باشید، هیچگاه در دام این افراد متقلب نخواهید افتاد. جهت آشنایی بیشتر با روش های تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی ما را تا پایان این مطلب همراهی نمایید.

تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی

تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی

روش های تشخیص میلگرد اصلی

همانطور که میدانید محصولات فولادی خصوصا میلگرد، در صنعت ( ساختمان سازی) نقش بسیار مهمی دارند. کاربرد بسیار گسترده این قطعه فولادی در صنعت ساختمان سازی موجب شده تا این روزها کارخانه های زیادی اقدام به تولید میلگرد نمایند. مازاد بر اینها، به علت وجود سود بسیار  بالا در این صنعت، افراد متقلب زیادی میلگردهای بدون کیفیت و تقلبی وارد بازار می‌ نماید. استفاده از میلگردهای تقلبی در این صنعت موجب ضررهای جبران ناپذیر جانی و مالی فراوانی می شود. به همین علت خریداران عزیز این قطعه پرکاربرد، بایستی قبل از سفارش و خرید آن، از اصل بودن این قطعه اطمینان حاصل نمایند. شایان ذکر است بدانید که میلگردهای اصلی و با کیفیت فاکتورها و همچنین ویژگی های بسیار مهمی دارند. در نتیجه آگاهی دقیق  از آنها امری بسیار ضروری می باشد.

 6 روش بسیار راحت جهت تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی وجود دارد. در متن زیر به طور خلاصه به هر کدام از آنها می پردازیم.

تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق پلاک شناسایی

تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق پلاک شناسایی

1. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق وزن میلگرد

وزن میلگرد ارتباط کاملا مستقیمی با کیفیت آن دارد. متخصصان این حوزه، بررسی دقیق وزن میلگرد را بهترین راهکار جهت تشخیص اصل  بودن این قطعه می دانند. زیرا میلگردهایی که به صورت تقلبی و بدون هیچ استانداردی تولید شده اند، دارای موادی با وزن بسیار کم و استحکام پایینی هستند. چنانچه می خواهید از اصل بودن این محصولات اطمینان حاصل نمایید، وزن میلگرد را با توجه به جدول اشتال بررسی نمایید. در حقیقت جدول اشتال به عنوان یک راهنمای بسیار مناسب عمل می کند که در آن وزن استاندارد هر سایزی از میلگرد، ثبت شده است. تولیدکنندگانی که میلگردهای تولیدی خود را به شکل کاملا استاندارد تولید می نمایند، در فرایند تولید این محصول از جدول وزنی یا جدول اشتال استفاده می کنند. هر اندازه که وزن میلگرد بیشتر باشد، میلگرد مرغوب تر و قیمت بیشتری دارد. 

2. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق پلاک شناسایی

پلاک شناسایی یکی از راحت ترین و سطحی ترین روش ها جهت تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی است. در واقع این پلاک هویت یا نماد میلگرد را معرفی می نماید. بر روی پلاک شناسایی مواردی همچون شماره شناسایی محصول، تاریخ تولید، نمره میلگرد ( قطر اسمی بر اساس میلیمتر)، نوع میلگرد، شماره ذوب، نشانه تایید کنترل کیفیت، وزن بسته ( بر اساس کیلو نیوتن)، علامت استانداردهای کسب شده، گرید و ... درج خواهد شد. 

3. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق علامت اختصاری

اطلاعات و نوشته هایی که بر روی این محصولات فولادی درج می شود، یکی از راه های بسیار آسان و کاربردی جهت شناسایی میلگرد اصلی و با کیفیت از میلگرد تقلبی است. جالب است بدانید هر کارخانه تولید کننده این محصولات، دارای علامت اختصاری است که مخصوص به خود می باشد. در واقع اطلاعات درج شده و همچنین علامت اختصاری بر روی این محصولات فولادی، شامل حروف و اعداد انگلیسی هستند. این علائم بایستی برجسته بر روی میلگرد حک شوند. حک شدن  این علائم اختصاری  بر روی میلگرد با سنبه یا به صورت دستی نشان از تقلبی بودن و بی کیفیت بودن محصول می باشد. علائم اختصاری درج شده نشان دهنده، روش تولید، نوع میلگرد، کارخانه سازنده، اندازه آج، نوع میلگرد و در نهایت قطر میلگرد است.

4. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق استفاده از برگ آنالیز

یکی دیگر از روش های تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی، استفاده از برگ آنالیز می باشد. هر محصول فولادی اصل برگه ای تحت عنوان گواهی کنترل کیفیت یا برگ آنالیز دارد که خریدار قبل از خرید میلگرد می تواند آن را رویت کند. این برگ آنالیز شامل تعدادی مشخصات عمومی و فنی میلگرد و نتیجه آزمون هایی است که بر روی میلگرد انجام شده، می باشد. 

برگ آنالیز در حقیقت تایید آزمایشگاهی و برگه آزمون کوانتومتری می باشد. مازاد بر عناصر و درصد ترکیبات میلگرد، یکسری اطلاعات دیگر همچون نتایج آزمایش جوش پذیری، نتایج آزمایش تاشدگی، نتایج آزمایش استحکام کششی، نتایج ازیاد وزن و طول میلگرد می باشد و بر روی برگه نوشته شده است.

 5. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی از طریق رنگ میلگرد

میلگردهای با کیفیت و اصل که توسط کارخانه های معتبر تولید می شوند، رنگی تیره و مشکی دارند. ممکن است به مرور زمان، رنگ میلگرد در اثر آب باران و رطوبت متمایل به زرد شود. شایان ذکر است بدانید که رنگ زرد همان زنگار است. چنانچه زنگار در مدت بسیار کوتاهی به وجود آمده باشد و به عمق محصول نفوذ نکرده باشد، هیچگونه خللی در کیفیت محصول به وجود نمی آورد. در حقیقت زنگ زدگی نشان از تقلبی بودن میلگرد نیست. آهن با کیفیت هم در مقابل رطوبت و باران دچار زنگ زدگی می شود. اما کیفیت این قطعه فولادی را میتوان از طریق خوردگی آن مشخص نمود.

6. تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی با استعلام از شرکت های معتبر

یکی از اصلی ترین و در عین حال مهمترین روش ها جهت تشخیص میلگرد اصلی از تقلبی، خرید میلگرد از شرکت های معتبر و با سابقه فروش آهن آلات می باشد. با سفارش و خرید از این مراکز با سابقه به آسانی می توانید از خرید میلگردهای تقلبی و بی کیفیتی اجتناب نمایید. زیرا در شرکت های مطمئن تمامی استانداردها و پارامترهایی اساسی که در این مقاله به آن پرداختیم، به طور دقیق توسط کارشناسان ارزیابی و بررسی خواهد شد. در نهایت میلگردی اصل و با کیفیت را در اختیار خریداران عزیز قرار می دهند. شما خریداران گرامی با خرید میلگرد از شرکت معتبر و با سابقه تله آهن دیگر نگران خرید میلگرد تقلبی نباشید. به جرات میتوان گفت که تله آهن یکی از معتبرترین و در عین حال بهترین مراکز فروش آهن آلات در کشور می باشد. 

جهت خرید میلگرد اصلی و با کیفیت به وب سایت ما به نشانی www.teleahan.com مراجعه نمایید.

میلگرد اصلی

میلگرد اصلی