توری اکسپندد

توری اکسپندد چیست؟ این محصول در چه صنایعی کاربرد دارد؟ توری اکسپندد یا به عبارت دیگر Expandad Metal با نام های دیگری همچون استرچ متال یا لوزی در بازار شناخته می شود. این محصول در جنس های مختلفی تولید و عرضه بازار می گردد. مواد بکار گرفته شده در تولید این محصول عبارتند از: آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، ورق گالوانیزه، ورق سیاه، فولاد و ... می باشند. این محصول فراورده ای صفحه ای مشبک مانند است و طی فرآیندهای کششی، بسیار مقاوم شده است و چشمه های به شکل لوزی و الماس دارد. با توجه به عملکرد و محل استفاده این توری ها را با جنس های گوناگونی تولید و عرضه بازار می کنند.

پیشرفت های بسیار وسیع و گسترده در صنعت ساختمان سازی و همچنین استفاده از فناوری های بسیار پیشرفته جهت افزایش ظرافت، ایمنی و همچنین جلوگیری کردن از اتلاف هزینه، وقت و مصالح کاربرد، توری کششی اکسپندد متال را بسیار رونق بخشیده است. این ورق های مشبک مانند یا به عبارت دیگر توری های کششی، به علت مزیت های بسیار فراوان و ویژگی های بسیار بارزی که دارد آن را در قیاس با دیگر حفاظ ها، جایگاه بسیار خاصی را در زمینه ساخت و ساز و همچنین صنایع مربوط با آن پیدا نموده است. 

ویژگی های توری اکسپندد چیست؟

برخی از ویژگی های توری اکسپندد عبارتند از: ضد لغزش، استحکام بسیاربالا، قابلیت شکل دهی آسان، وزن کم و ... وجود این ویژگی های خاص در این محصول موجب شده تا این روزها به طور بسیار وسیعی از این محصول در صنایع مختلفی استفاده نمایند.

توری اکسپنددتوری اکسپندد

کاربرد توری اکسپندد

توری اکسپنددها جهت استفاده در صنعت، هیچ گونه محدودیتی ندارند. از توری اکسپندد در صنعت فیلتر سازی، دکوراسیون داخلی ساختمان، کف پله های آهنی، درب های پارکینگ، پاگردها، انواع حفاظ و در صنایع عمرانی دیگر همچون ساختمان، مخابرات، صنعت نفت و گاز میتوان استفاده نمود. مازاد بر اینها ورق های کششی کاربردهای بسیار فراوانی در توری های پلت فرم، سقف و کف های کاذب، محفظه سازی صنعتی، راهرو، شبکه های دیافراگم، نورشکن ها، نورگیرها، انواع فنس های جداکننده و محافظ، ریل های ایمنی و ... دارند. البته ناگفته نماند که توری اکسپندد فلزی از کارایی و ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد. 

کاربرد توری اکسپندد در ساخت سازه های صنعتی

یکی از رایج ترین کاربردهای متال، در سازه های صنعتی می باشد. از این محصول در سازه های صنعتی جهت ساخت دکل های برق، صنعتی و ... استفاده می کنند. اصلی ترین دلیل استفاده از توری اکسپندد انعطاف پذیری بسیار بالای آنها است و میتوان آنها را در اندازه های گوناگون ( طولی و عرضی) برش داد. زیرا توری اکسپندد این امکان را ایجاد خواهد کرد تا بتوان جهت ساخت استراکچرهای گوناگون، محفظه سازی، برای فضاسازی و ... در سازه های صنعتی از آن استفاده کرد. به عنوان مثال این محصول را میتوان در انواع کف، سقف و دیواره استفاده کرد و به وسیله آن یک اتاق سازی صنعتی بسیار ایمن و محکم را تشکیل داد. 

کاربرد استرچ متال جهت حفاظت تجهیزات صنعتی

از این محصول در مناطق صنعتی و کارخانجات جهت ساخت روکش های ایمنی و محافظ دستگاه های صنعتی استفاده می نمایند. همانطور که میدانید دکل های برق، مخابرات و دیگر تاسیسات در فضاهای باز تاسیس خواهد شد، در نتیجه به یک سیستم محافظتی بسیار عالی نیازمند می باشد. 

توری کششی استرچ متال از مواد اولیه همانند فولاد ضد زنگ و آلومینیوم تهیه خواهند شد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. به جرات میتوان ادعا کرد که جهت محافظت تجهیزات، توری های کششی بهترین گزینه انتخابی می باشند. ناگفته نماند چشمه های توری اکسپندد ها را میتوان در اندازه های مختلف تنظیم کرد. با توجه به کاربرد و عملکردی که دارند بایستی در اندازه های مناسبی استفاده شوند.

کاربرد استرچ متال در جداسازی فضاهای صنعتی

استفاده از ورق های توری اکسپندد برای فضاهایی که به مقاومت بالایی در برابر خوردگی نیازمند هستند، بهترین گزینه انتخابی می باشند. جداکننده هایی که به وسیله این ورق ها ساخته می شوند، از امنیت بالایی برخوردار می باشند. 

کاربرد توری اکسپندد

کاربرد توری اکسپندد

کاربرد توری اکسپندد جهت حصارکشی امنیتی

همانطور که میدانید حصارکشی جهت حفظ حریم شخصی و همچنین امنیت در فضاهای کارگاهی و صنعتی اهمیت بسیار بالایی دارد. توری اکسپنددها به علت ویژگی های بارزی همچون ( استحکام بالا، تحمل وزن زیاد و ... ) که دارند، به عنوان نرده امنیتی و حصار در مناطق گوناگون صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. حصار و نرده های تولیدی ساخته شده از توری کششی از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

کاربرد توری اکسپندد در ریل های صنعت و راهرو

توری کششی استرچ متال در قیاس با دیگر محصولات موجود در بازار از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر وزن زیاد از خود نشان می دهد. به همین علت از این محصول در ساخت ریل های صنعتی و راهرو جهت عبور راحتتر محصولات صنعتی بسیار سنگین استفاده می کنند. وزن نهایی توری اکسپندد در قیاس با دیگر محصولات مشابه خود، بسیار کمتر می باشد. وجود این ویژگی خاص در توری کششی استرچ متال باعث شده تا به آسانی بتوان از آن در راهرو های صنعتی، طراحی پله و کف استفاده کنند.

سخن پایانی

توری اکسپندد از ویژگی ها و مزایای زیادی برخوردار می باشد. وجود این ویژگی های خاص در توری کششی موجب شده تا از آن در صنایع گوناگونی استفاده کنند. برخی از ویژگی های توری اکسپندد عبارتند از: مقاومت بالا، وزن کم، رسانای عالی برق، قابلیت آبکاری، مقاوم سازی بتن و ... 

جهت ساخت این محصول از متریال های مختلفی استفاده می کنند. وجود این متریال ها در توری اکسپندد موجب شده این محصول خاصیت لغزندگی نداشته باشد و مقاومت بالایی داشته باشد. جهت ساخت ورق کششی از فلزات مختلفی همچون فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و ... استفاده می کنند و همین امر موجب استحکام بالای آن می شود. به همین علت قیمت ورق تاثیر زیادی در قیمت نهایی این محصول دارد. جهت خرید توری کششی با قیمت مناسب    می توانید به وب سایت ما به نشانی www.teleahan.com مراجعه نمایید و یا اینجاکلیک کنید.

خرید توری اکسپندد

خرید توری اکسپندد