همه چیز در مورد مش میلگرد  

مش میلگرد چیست و چه کاربردی دارد؟ نحوه استفاده این محصول چگونه است؟ جهت استعلام قیمت و خرید مش میلگرد به چه مرکز معتبری مراجعه نماییم؟ قیمت این محصول به چه عواملی بستگی دارد؟

این روزها در بیشتر پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی و صنعتی جهت مسطح نمودن بتن از مش میلگرد فولادی استفاده می نمایند. جهت ایجاد شبکه مش میلگردی، میلگردهای طولی و عرضی را با زاویه 45 درجه بر روی هم قرار می دهند و در نهایت نقاط اتصال این میلگردها را به وسیله دستگاه های اتوماتیک به وسیله جوش فورجینگ به همدیگر وصل می کنند. استفاده از این محصول در صنعت ساختمان سازی از جدیدترین روش های ساختمان سازی می باشد. این محصول در صنایع بسیار فراوانی کاربرد دارد. 

مش میلگرد

مش میلگرد

مش میلگرد چیست؟

در حقیقت توری مش میلگردی نوعی از توری مشبک فلزی است که با میلگرد آجدار و ساده ساخته می شود. از این محصول جهت تقویت مقاومت کششی و همچنین جلوگیری از ترک خوردن بتن جهت کف سازی طبقات استفاده می کنند. این روزها در قیاس با گذشته استفاده از این محصول در صنعت ساختمان سازی ضروری شده است.

شبکه مش در ابعاد و اندازه گوناگونی از لحاظ طول و عرضی تولید می گردد. جهت ساخت این شبکه ها از میلگردهای 6 تا 12 میلی متری استفاده می نمایند. جهت ساخت شبکه مش می توان از میلگرد آجدار و ساده استفاده کرد. در صورتی که جهت ساخت این محصول از میلگرد آجدار استفاده نمایند، به آنها مش میلگرد پیش جوش آجدار گفته می شود. در حالی که از میلگرد ساده جهت ساخت این محصول استفاده کنند به آن مش میلگرد پیش جوش ساده گفته می شود. جالب است بدانید که این شبکه ها به عرض 1 تا 9 متر و طول 1 تا 2/5 متر تولیدو عرضه بازار می شوند. 

نکته جالبی که در رابطه با این شبکه ها لازم است بدانید زمانی که میلگردها به وسیله جوش در توری مش به هم متصل می شوند، یک فضای خالی در بین اتصال آنها به وجود می آید و به آن چشمه شبکه گفته می شود. ناگفته نماند که چشمه شبکه هم می تواند در ابعاد مختلفی از 8 تا 40 سانتی متر و به شکل های مستطیل و مربع باشد.

مزایای مش میلگرد

مزایای فراوانی سبب می شود که این روزها در صنعت ساختمان سازی استفاده از مش میلگرد رواج بسیار بالایی پیدا کند. برخی از این مزایاها عبارتند از:

* مقاومت بسیار بالای مش میلگردها در قیاس با شبکه سازی به وسیله مفتول، افزایش مقاومت و استحکام ساختمان را به دنبال خواهد داشت. * سرعت عمل اجرای شبکه در قیاس با روش های دیگر بیشتر است. * استفاده از شبکه مش در قیاس با روش های دیگر از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه تر است و در استفاده از سایر مصالح ساختمانی صرفه جویی خواهد شد. * حمل و جابجایی شبکه مش بسیار آسان تر است. * میلگردها در ساخت مش میلگرد به صورت بهینه مورد استفاده قرار گرفته اند. * سرعت عمل اجرای مش میلگرد نسبت به روش های دیگر بیشتر می باشد. * با استفاده از مش میلگرد، بند نهم مقررات ملی ساختمان رعایت می شود. * دوام و استحکام بالایی دارند. * وزن کمی دارند.

کاربرد مش میلگرد

مش میلگرد در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار فراوانی دارد. از جمله مهمترین کاربردهای این محصول عبارتند از: ساخت ( دیوار، کف سالن، انواع سقف های کامپوزیت، اتوبان، فرودگاه، کف طبقات، انبار، تونل، راه سازی، خطوط راه آهن، سازه های پیش ساخته بتنی، استخر، سیلو، مخازن بتنی، نرده، حصار کشی، مترو، پل، پارکینگ، کانال های آبرسانی، سد و ...) میتوان اشاره کرد. شما خریداران عزیز و گرامی می توانید بر اساس نیاز و پروژه خود، مش را خریداری نمایید. 

مازاد بر اینها در کف استخرها، سقف طبقات و .... از میلگردهای با سایز 6 در مش استفاده می کنند و برای شناژبندی ها و کف از میلگردهای با سایز 8 و 10 در مش استفاده می نمایند. قیمت میلگرد با توجه به میزان خرید مشتری و همچنین کارخانه متغیر می باشد و همه این عوامل بر قیمت نهایی این محصول تاثیر می گذارد. 

در زمان اجرای شبکه میلگرد بایستی به چه نکات مهمی توجه نمود؟

قبل از استفاده از مش میلگرد، هرگونه مواد چسبنده و آلودگی را از روی سطوح پاک نمایید، انجام این عمل به شما کمک می کند تا مانعی بین اتصال بتن و میلگرد ایجاد نشود و کیفیت اتصال بین آنها بالا رود.

جوشکاری بایستی به صورت منظم و با دقت بالایی انجام گیرد.

در زمان اجرا بایستی مراقبت خم شدن و شکستن میلگردها باشید.

از میلگردهای زنگ زده استفاده ننماید. زیرا  قطر و کارایی میلگردها هنگام زنگ زدایی کم می شود.

قیمت مش میلگرد

قیمت مش میلگرد

قیمت مش میلگرد به چه عواملی بستگی دارد؟

در حقیقت قیمت مش میلگرد با قیمت میلگرد رابطه مستقیمی دارد. یعنی هر عاملی همانند ( نرخ ارز، قیمت جهانی آهن، نوع میلگرد، سایز میلگرد، وزن میلگرد و ... ) بر قیمت میلگرد موثر باشد بر قیمت این محصول هم تاثیر مستقیم می گذارد.

یکی از نکات بسیار مهمی که بر قیمت مش میلگرد بسیار موثر می باشد، سایز چشمه های شبکه می باشد. به هر اندازه که سایز چشمه های شبکه بیشتر باشد، قیمت شبکه مش کمتر است. در نتیجه لازم است خریداران شبکه مش، به صورت لحظه ای شبکه مش و میلگرد را در بازار رصد نمایند. این شبکه ها بایستی از لحاظ سایز و نوع چشمه و همچنین میلگردها با نوع کاربرد، سازگاری و همخوانی داشته باشند. شما خریداران گرامی جهت تهیه و استعلام قیمت میلگرد و شبکه مش به سایت معتبر تله آهن مراجعه نمایید.

خرید مش میلگرد

قیمت مش میلگرد به عوامل بسیار فراوانی بستگی دارد. مهمترین و اصلی ترین عامل در تعیین قیمت این محصول، قیمت میلگرد می باشد. به همین دلیل عواملی که بر قیمت میلگرد تاثیر دارند بر قیمت این محصول تاثیر مستقیم میگذارد. 

جهت خرید انواع میلگرد آجدار و ساده می توانید به وب سایت تله آهن مراجعه نمایید و یا اینجا کلیک کنید. استاندارد بودن محصولات، تنوع زیاد، کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات این مرکز، دست شما عزیزان را جهت خرید انواع مقاطع فولادی باز کرده است. 

کاربرد مش میلگرد

کاربرد مش میلگرد