عوامل موثر بر قیمت تیرآهن  

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن کدامند؟ جهت استعلام قیمت روز تیرآهن به چه سایت معتبری مراجعه نماییم؟ قیمت این مقطع فولادی تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟ در حقیقت تیرآهن جزو پرمصرف ‌ترین پروفیل‌ ها جهت ساخت و ساز به حساب می آید و به دو شکل متفاوت H و I تولید می‌ گردد. همانطور که میدانید اسکلت اصلی تمامی ساختمان ها تیرآهن می باشد. قیمت تیرآهن به عوامل بسیار گوناگونی بستگی دارد. قیمت تیرآهن برای آن دسته از اشخاصی که قصد خرید تیرآهن را دارند، حائز اهمیت می باشد. به همین علت لازم است تا با عوامل گوناگون جهت کاهش یا افزایش قیمت این مقطع فولادی آشنا شوند. ما را تا پایان این مطلب همراهی نمایید تا شما عزیزان را با عوامل موثر بر قیمت تیرآهن بشناسانیم.

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن

تیرآهن

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که تیرآهن چیست. در واقع تیرآهن یک پروفیل می باشد و در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه‌ اصلی تیرآهن، تحمل وزن نیروهایی می باشد که به آن وارد خواهد شد‌. این پروفیل با کمک آلیاژ‌های فولادی تهیه می‌ گردد و ناگفته نماند سطح مقطع تیرآهن به دو شکل متفاوت ( I و H) است. در حقیقت اهمیت این مقطع فولادی به حدی است که بدون وجود آن‌ هیچ ساختمانی ساخته نخواهد شد. همانطور که میدانید تحمل بار و همچنین انتقال آن جزو  وظایف اصلی تیرآهن است  و برای ساخت تیرچه ها مناسب ترین و  بهترین گزینه است. به علت مصرف بسیار فراوان این مقطع فولادی در بنای ساختمان، قیمت تیرآهن بر روی قیمت ساختمان تاثیر مستقیم دارد.

قیمت تیرآهن به چه عواملی بستگی دارد؟

بازار فولاد و همچنین آهن از مهم ترین بازار های داخلی و خارجی تمام دنیا است و دستخوش تغییرات بسیار زیادی می باشد. یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تیرآهن، نرخ ارز است. 

تیرآهن از جمله پروفیل های فولادی است که در صنعت ساختمان‌ سازی از آن استفاده می کنند. صنعتگران تیرآهن  را به وسیله نورد گرم تهیه می نمایند و از آن استفاده می کنند. قیمت تیرآهن به عوامل بسیار گوناگونی بستگی دارد. هرکدام از این عوامل به تنهایی بر روی قیمت روز این مقطع تاثیر دارند. 


عوامل موثر بر قیمت تیرآهنعوامل موثر بر قیمت تیرآهن


عوامل زیادی بر روی قیمت تیرآهن تاثیر می‌گذارند. در ادامه این مطلب چند عامل بسیار مهم و موثر بر روی قیمت این مقطع را بررسی می‌کنیم:

میزان تقاضای تیرآهن

میزان تقاضا برای خرید این مقطع فولادی از جمله عوامل موثر بر قیمت تیرآهن می باشد. در حقیقت عوامل بسیار گوناگونی وجود دارند که منجر به افزایش میزان تقاضا برای این این محصول پرکاربرد می ‌شوند. یکی از اصلی ترین و در عین حال مهمترین عوامل جهت افزایش تقاضای خرید تیرآهن، وضعیت اقتصادی جامعه می باشد. به عنوان مثال زمانی که جامعه در حال شکست یا رکود اقتصادی می باشد، ساختمان سازی همانند دیگر عوامل دچار مشکلات فراوانی می‌ گردد و در نهایت راکد خواهد شد. همه این عوامل موجب می شود تا تقاضا برای خرید تیرآهن  بسیار کمتر ‌ گردد. در صورت تقاضای فراوان، قیمت این مقطع فولادی افزایش می یابد.‌

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

ضخامت تیرآهن

ابعاد تیرآهن همانند ارتفاع، طول، ضخامت و عرض آن بر روی قیمت آن تاثیر دارد. در واقع ابعاد تیرآهن با توجه به نیاز خریدار تغییر پیدا می کند و بر اساس آن تولید می‌ گردد.

برند و کیفیت تیرآهن

کیفیت و برند محصول از جمله عوامل موثر بر قیمت تیرآهن است. در حقیقت قیمت بازار آهن آلات، رقابتی می باشد. چنانچه کیفیت محصول پایین ‌تر از سایر رقبا باشد، خریداران به سمت محصولاتی می روند که از کیفیت بیشتری برخوردار باشد. کیفیت و فرایند تولید تیرآهن سبب افزایش مشتری خواهد شد. ناگفته نماند استفاده از دستگاه‌ های حرفه‌ای منجر به افزایش قیمت این مقطع فولادی خواهد شد‌.

تاثیر نوسانات ارزی بر روی قیمت تیرآهن

یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت تیرآهن، نوسانات ارزی می باشد. جالب است بدانید که کاهش ارزش پول ایران به نوبه خود سبب افزایش  میزان هزینه واردات محصولات و همچنین مواد اولیه جهت ساخت تیرآهن می‌ گردد‌. همین امر به نوبه خود منجر به بالا رفتن قیمت آن می‌ شود‌.

شرایط مسکن

راکد بودن بازار مسکن تاثیر بسیار فراوانی بر روی قیمت این مقطع فولادی می ‌گذارد. زمانی که ساخت و ساز مسکن کم می شود، خرید و فروش تیرآهن هم به نوبه خود کمتر می گردد در نهایت قیمت تیرآهن کاهش پیدا می‌کند.

تاثیر فصول سال

در فصل ‌های سرد به علت کمتر شدن  ساختمان سازی، تقاضا برای این محصول  کمتر می ‌شود. در نهایت قیمت تیرآهن به علت کاهش تقاضا برای آن کاهش پیدا می ‌کند.

تاثیر قیمت ارز بر روی قیمت تیرآهن

عامل دیگری که بر روی قیمت گذاری آهن و دیگر مقاطع آهنی نقش مهمی دارد، دلار و نرخ ارز می باشد. با افزایش نرخ ارز، ارزش پول ایران کاهش پیدا می‌ کند و سبب افزایش قیمت کالاها همانند آهن آلات می شود. از طرف دیگر با افزایش میزان نرخ ارز، تولید کنندگان تمایل بیشتری به صادرات در قیاس با فروش داخلی ( به علت سود بیشتر) دارند. این امر به نوبه خود بر میزان عرضه و تقاضا تاثیر مستقیم می ‌گذارد و سبب افزایش قیمت‌ ها می‌ گردد.

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن

تاثیرات تورم بر قیمت تیرآهن

کاهش ارزش پول کشور خودمان و تورم فراوان از دیگر عوامل موثر بر قیمت تیرآهن می باشد. تورم سبب افزایش هزینه ‌های تولید، هزینه ‌های  حمل و نقل و ... می‌ گردد. همه این عوامل در تعیین قیمت این مقطع فولادی نقش مستقیم دارند. جالب است بدانید که تورم منجر  به افزایش تقاضا و در نهایت بر هم خوردن میزان تعادل بین میزان عرضه و تقاضا می شود و سبب افزایش قیمت ‌ها می‌ گردد.

قیمت جهانی تیرآهن

کاهش یا افزایش قیمت جهانی مقاطع فولادی بر تعیین قیمت تیرآهن نقش دارد. میزان عرضه و تقاضا، سیاست های کشورها، موجودی انبارها، اتفاقات بزرگ جهانی همچون جنگ یا پیدایش بیماری کرونا و ... از جمله عواملی می باشند که بر قیمت تیرآهن تاثیر مستقیم می ‌گذارند.

قیمت روز آهن آلات

جهت اطلاع دقیق تر از قیمت‌ روز آهن آلات ساختمانی و صنعتی می ‌توانید به وب سایت ما به نشانی www.teleahan.com مراجعه نمایید. شایان ذکر است که قیمت این مقطع فولادی همانند دیگر محصولات آهنی مازاد بر پارامترهای بالا که به آنها اشاره نمودیم به نوع تیرآهن، کارخانه تولید کننده آن، وزن تیرآهن و ... بستگی دارد.

قیمت سنگ آهن

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر روی قیمت تیرآهن، قیمت سنگ آهن است. در صورتی که قیمت جهانی سنگ آهن افزایش یابد، می توان پیش بینی نمود که قیمت این مقطع فولادی هم افزایش پیدا می کند. 

قیمت روز تیرآهن

در تمام دنیا، آهن‌آلات نقش مهمی در صنایع گوناگون دارد. زیرا آهن آلات به عنوان زیر ساخت پروژه‌ ها و بناها در نظر گرفته خواهند شد. 

قیمت تیرآهن، علاوه بر شرایط داخلی، به نوبه خود به شرایط خارج از کشور ایران هم بستگی دارد 

عوامل بسیار گوناگونی هستند که بر قیمت تیرآهن تاثیر دارند. با توجه به اینکه این مقطع، مزایای بسیار فراوانی دارد، از آن به طور بسیار وسیعی استفاده می‌ کنند.  از جمله عواملی که بر روی قیمت تیرآهن تاثیر مستقیم دارند، عبارتند از: * سیاست‌ های داخلی و خارجی کشور. * تاثیر نرخ دلار و ارز. * قیمت نفت. * کیفیت محصولات تولیدی. * تورم داخلی و تورم خارجی. * قیمت آهن خام و تاثیر آن بر روی قیمت روز تیرآهن. * سایز محصول. * هزینه ‌های حمل و نقل. * تاثیر آب. * میزان عرضه و تقاضای تیرآهن. * بورس کالا. * وضعیت مسکن. * وضعیت آب و هوا و فصل و ... 

همه این عوامل به نوبه خود می ‌توانند بر روی قیمت تیرآهن روز و همچنین وضعیت بازار، تاثیر مستقیم بگذارند. 

خرید و استعلام قیمت تیرآهن

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت تیرآهن تاثیر می ‌گذارند. قیمت تیرآهن به صورت لحظه ‌ای و روزانه محاسبه می‌ شود.  در این مطلب به عوامل موثری که بر قیمت تیرآهن تاثیر می گذارند، پرداختیم. در هنگام خرید تیرآهن به مواردی که در متن بالا به اشاره نمودیم، توجه نمایید تا خریدی مقرون به صرفه و مطمئنی داشته باشید.

سایت معتبر و خوشنام تله آهن عرضه کننده انواع ورق آلات و آهن آلات با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت روز در خدمت شما بزرگواران در هر نقطه ای از کشور می‌ باشد. جهت مشاوره رایگان و خرید با کارشناسان حرفه ای ما در تله آهن تماس بگیرید.